ZDJĘCIA TELEFONEM - CZEGO NIE ROBIĆ W BUDOWANIU WIZERUNKU Cz.2

Dziś minął równo tydzień, więc pora na kolejne "Czego nie robić" kiedy robimy zdjęcia z telefonu.
Mam cichą nadzieję ,że przećwiczyliście ostatnie wskazówki na własnej skórze oraz, że przynajmniej jedna wchodzi Wam w nawyk.

Przed Wami kolejne pięć wskazówek aby Wasze zdjęcia były jeszcze lepsze, a wasz wizerunek spójny, autentyczny i profesjonalny.

A dla tych, co chcieliby zerknąć w pierwszą piątkę :
http://markawsieci.com/blog/fotografia-mobilna-czego-nie-robi%C4%87-w-budowaniu-marki-online

6.ZDJĘCIA W WINDZIE

To jest takie miejsce, w którym jesteśmy sami, patrzymy na siebie, podobamy się sobie i chcemy ... no właśnie ... chcemy się tym podzielić. Pytanie tylko ...po co?
I to pytanie zadaj sobie, kiedy kolejny raz w komunikacji Twojej Marki zechcesz takie zdjęcie wrzucić na swój profil.

Zrobić możemy, jednak zachowajmy je dla siebie, swoich bliskich, prześlijmy ukochanej osobie.
Egocentryzm jest bowiem pierwszą rzeczą, której powinniśmy się pozbyć w budowaniu relacji z naszymi klientami.


Kopia Kopia Kopia Kopia Bez tytuu 9png


7. UJĘCIE " TAK JAK STOJĘ"


Częstym błędem jest fotografowanie z perspektywy naszej wysokości. Robimy zdjęcie tak jak stoimy. Jeśli fotografujecie dzieci, małe przedmioty albo rzeczy , które znajdują się nisko zbawiennym dla ujęcia będzie zniżenie się do poziomu fotografowanego obiektu.Zdjęcie uzyska wtedy niepowtarzalną głębię i zdecydowanie "przyciągnie oko " odbiorcy.
Jeśli diabeł tkwi w szczególe, to z pewnością w tym właśnie.Kopia Kopia Kopia Kopia Bez tytuu 8png


8. ZDJĘCIE TWARZY I SYLWETKI Z DOŁU


Ta perspektywa choć bardzo pomocna w innych okolicznościach, w przypadku naszej twarzy i sylwetki bywa bardzo ryzykowna ponieważ : optycznie zmniejsza głowę, powiększa ciało i uwydatnia "drugi podbródek". Jeśli jednak zdecydujemy się na takie ujęcie - wyciągnijmy szyję możliwie jak najdalej. Powinno trochę pomóc.


9. ZDJĘCIA PORTRETOWE "Z DZIÓBKIEM"


Nie wiem dlaczego, jednak jest to automatyczny, niemalże naturalny odruch kiedy robimy sobie selfie. Sama łapię się na tym za każdym (sic!) razem. Jednak komunikacja takim obrazem przypomina bardziej wdzięczenie się do lustra, niż profesjonalizm przedsiębiorcy. Dlatego starajmy się unikać uroczych dzióbków, a jeśli już musimy coś zrobić - wciągnijmy delikatnie policzki. Osiągniemy subtelny efekt i zachowamy twarz w biznesie :)

Kopia Kopia Kopia Kopia Bez tytuu 6png

10. ZAMIESZCZANIE ZDJĘĆ BEZ KOREKTY


Z fotografią cyfrową jest tak, że zrobienie zdjęcia jest dopiero połową wykonanej pracy. Drugą jej częścią jest edycja.
Owszem są zdjęcia absolutne, kompletne i nie wymagają żadnej ingerencji, jednak należą one do rzadkości i niestety lwia część zdjęć, która zalewa internet jest po porostu kiepskiej jakości.
W Twoim biznesie nie może mieć miejsca bylejakość, dlatego zanim zamieścisz zdjęcie zadbaj o nie i dopieść je stosując podstawowe korekcje.Być może wystarczy odrobinę rozjaśnić zdjęcie. Może dobrze byłoby je wykadrować ,tak by pozbyć się zbędnych elementów w tle i skupić uwagę na tym co najważniejsze.

Hej Jestem Anja Choluy 14png