WIZERUNEK MARKI ONLINE - czym jest i jak o niego zadbać?

Można stworzyć z rozmachem najlepszą kampanię reklamową, promować się w Social Mediach czy ... wstaw cokolwiek. Jeśli jednak Marka, którą stworzyłeś lub dopiero wprowadzasz w świadomość klientów nie buduje solidnych podstaw Wizerunkowych, szanse na sukces maleją.

Czym zatem jest wizerunek Marki?

Definicja mówi, że jest to sposób w jaki marka jest odbierana i postrzegana zarówno przez klientów, jak również partnerów biznesowych czy pracowników. To zestaw skojarzeń wizualnych jak również odczucia, oczekiwania i wyobrażenia jakie towarzyszą odbiorcy.

Wychodząc nieco poza definicję, jest to sposób w jaki dana marka komunikuje się ze swoimi klientami, jaki zestaw wartości prezentuje, jaka wizja jej przyświeca, jaka jest jej misja oraz jakie relacje łączą ją z kontrahentami, pracownikami i klientami.
Jednym słowem to zestaw działań, które budują w świadomości odbiorcy zdanie na temat Marki.

To niesie za sobą szereg decyzji jakie klient podejmie w związku ze swoimi skojarzeniami. Od decyzji o zakupie towarów czy usług, poprzez rekomendacje czy udział w wydarzeniach organizowanych przez markę.

Wizerunek jest zatem wartością, o którą należy dbać szczególnie ponieważ jest fundamentem pod dobre relacje z klientem i Sukces firmy.

Co zatem należy zrobić, by zadbać o pozytywne budowanie wizerunku Naszej Marki?
Na liście pierwsza jest :

IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Składa się na nią min. : Logo, kolory, hasło, symbole, którymi marka posługuje się w komunikacji ze światem. Identyfikacja pozwala marce wyróżnić się i w sposób spójny i stały budować swoją obecność w świadomości klientów.

STRONA INTERNETOWA

To wizytówka i serce Twojej firmy. To do niej skierowane są wszelkie działania off i online. Zadbaj zatem aby była przejrzysta, czytelna i przyjazna dla klienta, a poruszanie się po niej było intuicyjne i proste. Na stronie powinny znajdować się autentyczne, profesjonalne zdjęcia, video i treści, spójne z misją i wizją Twojej marki.

Sprawdź, może zainteresować Cię również ten artykuł :
http://anjacholuy.com/blog/strona-internetowa-serce-marki

MOC REKOMENDACJI

Polecenie naszych produktów czy usług przez klienta czy partnera biznesowego to najwyższa forma uznania i zaufania do Naszej Firmy.
Wzmacnia bardzo skutecznie wizerunek naszej Marki, co przekłada się bezpośrednio na sprzedaż.
Dbajmy więc i zachęcajmy klientów do udzielania rekomendacji. Możemy to zrobić poprzez komentarze i oceny w kanałach Social Media, opinie w wizytówce Marki w Google oraz bezpośrednie opinie, które możemy umieścić bezpośrednio na naszej stronie internetowej.