DOBRZE DOGRANA WSPÓŁPRACA  • Zastanawiasz się nad zatrudnieniem osoby-firmy do prowadzenia konta Firmowego na

    Facebooku i instagramie?

  • Chcesz aby to za co płacisz było tym czego oczekujesz?

  • Na co powinieneś zwrócić uwagę przy nawiązaniu takiej współpracy?


OTO MOJE ABC DLA CIEBIE


  1. Określ wyraźnie czego chcesz i czego potrzebujesz. Im jaśniej doprecyzujesz swoje oczekiwania tym łatwiej osobie po drugiej stronie będzie zrealizować Twoją wizję. Np - zależy mi aby regularnie publikować posty. Lub - Chcę aby layout nie był przypadkowy lubię detale, ciemne kolory, w klimacie biznes. Albo - chcę zwiększyć liczbę followersów.

Może wydawać się to mało istotne, jednak uwierz mi, bystry i kreatywny człowiek na bazie takich informacji jest w stanie przygotować dla Ciebie rozwiązanie.


2. Oczekuj przedstawienia ramowej strategii na rozwój Twoich profili. Nie musi to być przedstawienie wszystkich pomysłów na pierwszym spotkaniu - tego też nie oczekuj *marketerzy są często wypytywani o każdy drobiazg i ...puszczani z wiatrem. Ty tak nie robisz. Jesteś fair i tego samego oczekujesz od partnera biznesowego.
Tak więc wypatruj raczej tego czy dana osoba rozumie Twoje potrzeby i wie jak "ubrać" je w komunikację online.


3. Rozmawiaj. Przynajmniej raz w miesiącu spotkajcie się aby przegadać to co zrobione, to co się udało, a co mniej. Nakreślicie wtedy nowy plan z uwzględnieniem pomyłek i Twoich potrzeb. Elastyczność i gotowość do zmian jest w tym wypadku kluczem do udanej współpracy.


4. Ustal bardzo szczegółowo warunki Waszej współpracy i podpisz umowę. Zwróć uwagę na takie elementy jak : ilość postów w miesiącu, czy zdjęcia i filmy zapewniasz Ty, czy ma o to zadbać firma - pamiętaj, że jest to wtedy dodatkowy koszt. Czy przewidujesz przeprowadzenie kampanii, a jeśli tak to jaki budżet na to przeznaczysz.

5.Daj czas. Pierwsze efekty widać po 9-12 postach. Wtedy objawia się większy obrazek, pewien ład i zaczynasz widzieć co marketer miał na myśli. Zanim jednak zacznie publikować na Twoich kontach poproś go o przygotowanie moodboard'u z pomysłem na Twoją Markę. Kolory, układ graficzny. Obiecuję, że juz wtedy zorientujesz się czy myślicie podobnie.


Chcesz wiedzieć jakie są możliwości prowadzenia Twojego konta w Social Media?
Napisz do mnie : biuro@markawsieci.com